مقالات ثروت آفرینی

مقالات هوش مالی

کافه میلیادرها

کافه میلیادرها

مشاوره

مشاوره میلیادر جوان

فروشگاه

فروشگاه

آموزش وردپرس
خانه / اسلایدشو / با درآمد کم چگونه ثروتمند شویم؟

با درآمد کم چگونه ثروتمند شویم؟

چگونه ثروتمند شویم؟

چگونه ثروتمند شویم؟شکی نیست که همه می خواهند پولدار شوند؛  ما هم در این مطلب قصد داریم چند نکته که می تواند به شما برای ثروتمند شدن کمک کند مطرح کنیم:

۱ – ثروتمند شدن از طریق یک حرفه

دانش آکادمیک فرا بگیرید

مهم نیست که دانش شما در رشته مورد نظر با تحصیل در مقطع دوره فوق لیسانس دانشگاه صنعتی شریف حاصل شده باشد یا اینکه از طریق ثبت نام در یک دوره آموزشی بدان دست یافته باشید بلکه باید دانش فیلد مطلوب کاری خود را در حد قابل قبولی داشته باشید. حتی مواردی که رویکرد کاملا تئوریک دارند، در بعضی مواقع در پروژه های واقعی به کمک شما آمده و باعث تمایز شما از سایر همکاران تان می شود. در ضمن، هنگام استخدام نیز رزومه علمی شما تاثیر بهتری از سوابق نامعلوم و حتی غیرمعتبر کاری در نزد کار فرما خواهد داشت.

کانال تلگرام میلیاردر جوان
کانال تلگرام میلیاردر جوان

حرفه آینده تان را درست انتخاب کنید

اگر اولویت اول شما کسب ثروت و زندگی راحت در آینده است، خیلی دنباله رو علاقه خود به رشته خاصی نباشید. به نتایج تحقیقاتی که در مورد متوسط درآمد مشاغل مختلف انجام شده، نگاه کنید تا ببینید در کدام رشته ها که به علایق شما نزدیک ترند، احتمال ثروتمند شدن بیشتر است. به طور مثال احتمال ثروتمند شدن شما در نقش یک مهندس مالی بیشتر از یک استاد دانشگاه خواهد بود.

مکان درستی را برای فعالیت شغلی انتخاب کنید

به جایی بروید که شغل های بهتر و بیشتری وجود دارد. مثلا به عنوان کارشناس مسائل مالی و بورس، زمینه کاری بهتر و امکان رشد بیشتری در تهران برای شما وجود خواهد داشت تا در یک شهرستان کوچک.

ابتدا شغلی برای کسب تجربه پیدا کنید

تا می توانید برای جاهای مختلف درخواست کار بفرستید و مصاحبه بروید. هنگامی که کار مورد نظر را یافتید آن را نگه دارید و سعی کنید تجارب لازم برای موفقیت های آینده را کسب کنید. تا پیدا شدن یک کار مناسب نیز می توانید در یک شرکت معتبر کارآموزی کنید و تجربه کسب کنید.

شغل و کارفرمایتان را تغییر دهید

با این کار می توانید دستمزد خود را افزایش داده، تجارب کاری و غیرکاری مختلف به دست آورده و ریسک بیکاری آینده به دلیل تک بعدی بودن را کاهش دهید. از اینکه این کار را بارها انجام دهید واهمه نداشته باشید. اگر شما کارمند با ارزشی باشید، حتی ممکن است کارفرمای فعلی تان برای نگه داشتن شما، افزایش حقوق و سایر مزایا را در نظر بگیرد. ممکن است وابستگی به شرایط فعلی، ترس از محیط و کار جدید یا وفاداری شغلی، شما را در این اقدام سست کند، اما به یاد داشته باشید برای پیشرفت باید مدام در حرکت باشید، بنابراین برای یافتن موقعیت های تازه گوش به زنگ باشید.

تجارت شخصی راه اندازی کنید

بیشتر افراد موفق یک درآمد جانبی به جز حقوق ثابت ماهانه دارند که گاهی از این کارهای جانبی درآمد بیشتری عایدشان می شود. این کار تمرکز و وقت زیادی می طلبد و استرس زیادی به شما وارد می کند، اما بعد از چند وقت که به سوددهی رسید، شما می توانید نتیجه آن را ببینید. علاوه بر درآمد بیشتر، شما این مزیت را خواهید داشت که رئیس خود باشید و زمان های کاری خودتان را تنظیم کنید. پیشنهاد می کنیم پس از کسب تجربه در یک زمینه خاص و به دست آوردن دانش جنبه های مختلف آن، تجارت خود را شروع کنید.

۲ – ثروتمند شدن از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری کردن در تحصیل

حتی اگر موفق نشدید از طریق کنکور وارد دانشگاه شوید، با هزینه شخصی به دانشگاه بروید. مطمئن باشید با انتخاب رشته صحیح بعدها چند برابر هزینه سرمایه گذاری شده برای تحصیل خود را به دست خواهید آورد. برای مثال اگر شخصی که به تجارت علاقه مند است، مدرک MBA بگیرد، هزینه تحصیل خود را بعدها در کمتر از یک سال به دست خواهد آورد.

در بازار های مالی سرمایه گذاری کنید

بازارهای مالی محل مناسبی برای چند برابر کردن پول شما هستند. اگر خود را به دانش لازم مجهز کنید و فرد فرصتشناسی باشید قادر خواهید بود چند برابر درآمد سالانه خود را از این طریق به دست آورید. خرید سهام شرکت های معتبر و اوراق قرضه راهی مطمئن برای ایجاد درآمد فرعی است. برای افراد ریسک پذیرتر، سرمایه گذاری در بازار بورس، سود بیشتری به دنبال خواهد داشت. در کنار اینها نباید از سرمایه گذاری روی طلا و ارز غافل شد. این بازارها در شرایط بحران های اقتصادی داخلی یا جهانی، به طرز شگفت آوری سودآوری دارند.

در مستغـــلات سرمــایه گـــذاری کنید

خریداملاک استیجاری یا زمین در مکان های رو به رشد، سرمایه گذاری است که شما همواره برنده آن خواهید بود. با توجه به افزایش جمعیت و در نتیجه بالا رفتن تقاضا برای مسکن و همچنین املاک تجاری، می توانید انتظار یک سود تضمین شده را داشته باشید. اگر فرد ریسک پذیری نیستید می توانید با خرید یک واحد استیجاری، نه تنها از افزایش سرمایه خود مطمئن شوید، بلکه از اجاره ماهانه آن استفاده کنید. اگر هم وقت و انرژی کافی دارید و به دنبال سود بالا هستید، پیشنهاد می شود به صورت فردی یا مشارکتی اقدام به ساخت وساز کنید.

وقت خود را سرمایه بدانید

به جای اینکه چند ساعت در روز را به بطالت صرف کنید، سعی کنید برای کل روزتان برنامه ریزی داشته باشید. از هر زمانی برای یادگیری مطالبی مانند ساز و کارهای اقتصادی، عملکرد شرکت های بورس، مدل های ریاضی ساده و پیشرفته تحلیل مالی و … استفاده کنید.

 از خریدهایی که ارزش آنها در آینده پایین خواهد آمد، اجتناب کنید

به طور مثال خرید یک ماشین گران قیمت، اقدام جالبی از لحاظ اقتصادی به شمار نمی آید، زیرا صرف نظر از میزان کاری که از آن می کشید، بعد از ۵ سال، ارزش آن به میزان زیادی افول خواهد کرد.

ثروتمند بمانید

ثروتمند شدن سخت است، اما ثروتمند ماندن حتی از آن هم سخت تر است. دارایی شما همواره از بازار تاثیر می پذیرد و بازار هم که پستی و بلندی های خود را دارد. اگر شما در زمانی که بازار در شرایط خوبی به سر می برد، بی خیال باشید و استفاده حداکثر را نبرید، در زمان رکود محکوم به شکست و بازگشت به پله نخست خواهید بود. اگر ارتقایی در حقوق خود داشتید یا سهامتان سوددهی خوبی داشت، این مبلغ اضافه را پس انداز یا سرمایه گذاری کنید، زیرا قریب به یقین با روزهای سخت مواجه خواهید شد.

 ۳ – ثروتمند شدن از طریق پس انداز روزانه

چند حساب پس انداز باز کنید

بهتر است هر فردی بیش از یک حساب پس انداز داشته باشد تا با ریختن مقداری از درآمد ماهانه در حساب های دیگر از خرج های اضافی جلوگیری کند. به طور مثال، بهتر است هر زمان که حقوق خود را دریافت کردید و همان ابتدا درصدی از پولتان را در حساب مخصوصی بریزید و کارت آن را همیشه در منزل نگه دارید. یک حساب مخصوص خرج منزل و یک حساب هم برای تفریحات ماهانه داشته باشید.

 بودجه بندی کنید

یک بودجه ماهانه که تمامی هزینه های اولیه شما را پوشش دهد، مقرر کرده و مقدار کمی را هم برای تفریح و سرگرمی کنار بگذارید. هیچگاه از این مقدار در خرج کردن فراتر نروید.

به ماشین و منزل سطح پایین رضایت دهید اما قانع نباشید

معمولا انتظاری را که از یک منزل ویلایی دارید، یک آپارتمان هم برآورده می سازد. آپارتمان مسکونی را می توان با یک نفر دیگر شریک شد و به یک ماشین دست دوم رضایت داد. در یک کلام تجمل گرا نباشید. با این کار ماهانه مقدار زیادی پول پس انداز خواهید کرد تا اینکه روزی برسد که بتوانید بهترین منزل و ماشین را بخرید بدون اینکه چیزی از درآمدزایی شما کم شود.منبع

میلیاردر جوان

درباره ی میلیاردر جوان

همچنین ببینید

“راکفلر” ثروتمند ترین فرد تاریخ آمریکا ، چگونه میلیاردر شد؟ + عکس

"راکفلر” ثروتمند ترین فرد تاریخ آمریکا ، چگونه میلیاردر شد؟

۱۱ دیدگاه

 1. این چیزایی رو که نوشتین واسه کسی که تو این مملکت داره زندگی میکنه موتر نیست درسته که اگه شغل خوبی داشته باشید موفق میشید متلا پزشکی اما در سایر موارد موافق نیستم من مهندس معمار هستم و با این رکود بازار کاری نمی شه کرد بازار بورس و طلا هم که الان مدتی هست در حال رکود هست اینا رو باس واسه اونور ابی ها نوشته باشید نه ما که هیچیمون سر جاش نیست

 2. متنتون عالی بود.ایران یکی از جاهایه که فرصت زیاده.فقط باید شاخکهارو تیز کنیم.یکی از کارهایی که میشه کرد مسافرته.تو سفر به شهرها و کشورهای دیگه دید آدم باز میشه و ذهن از ثبات میاد بیرون.کتاب ثروتمندترین مرد بابل هم پیشنهادهای خوبی رو به شکل داستان بیان کرده بود.

 3. سلام خسته نباشید من همیشه مطالب سایتات را نگاه میکنم.نظرتان راجع به استفاده از وام های با سود بالا (۱۷ الی ۲۵) چیه برای ساخت و ساز و یا خرید و فروش و….

 4. بنظرم اگه همه چیز خوب و درست باشه یعنی کار و درآمد خوب یا عالی داشته باشید دیگه به فکر ارتقای وضعیت خودتون بر نمیایید .روزگار پر است از فراز و نشیبهای عجیب و پیچیده فقط باید از این دریای مواج بهره برد یعنی تخته موج خودت رو برداری و منتظر بمانی و خوب فکر کنی و خوب هم پیش بینی کنی که دقیقا چطور و با چه موجی باید حرکت کنی و در زمان مقرر بپری روی موج که همون موقعیت و فرصتهاست پس باید همیشه به دنبالش باشیم اون هم با چشمهای باز و پشتکار زیاد ..با غر زدن و از همه دنیا و مردم طلبکار بودن کاری نمیشه کرد این چیزها فقط وقت ما رو میگیره ..ببخشید از دوستان ..

 5. برای ساختن آینده ای عالی باید از خودمون و افکارمون شروع کنیم از همین الان یک دقیقه دیگه هم دیره..
  دوستان میدونم خیلی در شرایط سخت کار و زندگیی کردن سخته اما بدونید دارید پخته میشید و برای بیرون رفتن از وضعیت سخت باید همیشه به اون فکر کنید و همیشه دنبالش باشید نه اینکه امروز یا فردا شوق اون رو در سر داشته باشید و فردا یادتون بره همیشه و همیشه..اگر از من بپرسید برای بیرون رفت پیشنهاد میکنم خودتون رو قوی کنید تا از باتلاق بتونید بیایید بیرون .سرمایه اصلی پول و سهام و … نیست سرمایه رو باید در مغزوفکرو بازوی خودتون بوجود بیارید مثلا یه تخصص یاد بگیرید و نیمه وقت ازش پول در بیارید …و همونو پس انداز کنید ..خیلی کارا هست فقط باید دوروبر خودتونو خوب نگاه کنید….با تشکر

 6. چرا متن این مطلب رو من نمیتونم ببینم؟
  فقط در مورد این مطلب این مشکل هست؟

 7. چرا متن این مطلب رو من نمیتونم ببینم؟
  فقط در مورد این مطلب این مشکل هست

 8. برادرجان سایت مفیدی دارید ولی این صفحه خیلی ضعیفه.

  شما به دلایل زیر شعار نده لطفا.
  ۱- ثروتمند شدن از طریق یک حرفه: این روش حقوق بگیر خوبی از آدم میسازه ولی نه لزوما ثروتمند خوب. شما بفرما چطور اون کسی بشیم که این حقوق بگیرا براش کار میکنن؟
  ۲- ثروتمند شدن از طریق سرمایه گذاری: تو این چند سال بورس جواب داده؟ ملک تو رکود نبوده؟ ارز نوسان نداشته و ملت رو بدبخت نکرده؟ بعدشم اگه تخصص هرکدوم از اینها رو داشته باشیم که نمیایم این متن جنابعالی رو بخونیم آخه.
  ۳- ثروتمند شدن از طریق پس انداز روزانه: وقتی دخلت ۱۹ و خرجت ۲۰ باشه چطور به قول شما درصدی از پولمان را در حساب مخصوصی پس انداز کنیم؟ تورو خدا نگو وقتی دخلت ۱۹ هست باید به اندازه ۱۸ خرج کنی نه ۲۰ ! تو این مملکت یه ماشین لباسشویی ببری تعمیرگاه، یه سرما بخوری، یه کتاب اضافه برای بچه ات بخری، مهمون غیرقابل پیش بینی به پستت بخوره، یا به هزار دلیل دیگه قدرت کنترل مخارج برای افراد با درآمد محدود (که ما مخاطبین این متن شما از همین نوعیم) بسیار پایین میاد. بعدشم اصلا با این تورم کی گفته که با پس انداز میشه ث ر و ت م ن د شد؟ اون مال خییلی قدیما بود.

 9. ممنون از مطلب بسیار مفید، جالب و کاربردیتون.

 10. منم با نظر دوستان موافقم. مواردی که مطرح شده اصلا همخوانی با شرایط اقتصادی ایران نداره و مال اونور آبی ها هستش
  به نظر من در ایران برای ثروتمند شدن نه نیاز به تخصص هست و نه سرمایه !!!
  کافیه دستت با آقازاده ها تو یه کاسه باشه! اونوقت میلیاردها تومان پول به سمتت خواهد آمد. وام چند صد میلیاردی بدون بهره که اکثرا میره مطالبات دولت و پرداخت هم نمیشه ! امکانات و امتیازاتی که در واردات و صادرات به یک عده داده میشه و رانت خواری هایی که ناشی از دو نرخه بودن ارز هستش و … میتونه صاحبان این حرفه را در ایران یک شبه میلیاردر کنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + شانزده =

چگونه می توانیم هوش مالی خود را افزایش دهیم؟ آیا می توانیم ثروتمند شویم؟ چطور درآمدهای خود را افزایش دهیم؟ فرق دارائی و بدهی چیست؟ چگونه تشخیص دهیم پولمان را صرف خرید دارائی می کنیم یا بدهی؟ از فروشگاه میلیاردرها دیدن کنید. رد کردن