مقالات ثروت آفرینی

مقالات هوش مالی

کافه میلیادرها

کافه میلیادرها

مشاوره

مشاوره میلیادر جوان

فروشگاه

فروشگاه

آموزش وردپرس
خانه / اسلایدشو / مسیر ثروتمندشدن(۳۹)

مسیر ثروتمندشدن(۳۹)

مسیر ثروتمندی1

مسیر ثروتمندشدن(۳۹)

تفکر چهاردهم

ثروتمندان پولشان را به خوبی اداره می کنند و فقرا پولشان را خوب اداره نمی کنند.

نمی توان گفت افراد ثروتمند باهوش تر از افراد فقیر هستند ولی ثروتمندان روش پولی حمایت کننده و متفاوتی را دارند که بر اساس تربیت گذشته آنها شکل گرفته است.

اگر نمی توانید پولتان را به درستی اداره کنید احتمالا دو دلیل دارد .

دلیل اول این است که برای اداره کردن درست پول به خوبی برنامه ریزی نشده اید و

دلیل دوم این است که فرصت یادگیری اداره کردن آسان و موثر پول را یاد بگیرید. بزرگترین تفاوت بین موفق و ثروتمند بودن و ناموفق و فقیر بودن از نظر مالی به چگونگی اداره پول بر می گردد.

بسیاری از مردم دوست ندارند پولشان را اداره کنند چون فکر می کنند اداره کردن پول ، آزادی آنها را محدود می کند و دیگر اینکه  پول کافی برای اداره کردن ندارند در حالیکه  اداره کردن پول نه تنها آزادی را محدود نمی کند بلکه باعث توسعه آن می شود و همچنین اداره کردن پول باعث استقلال مالی آنها می شود.

نداشتن پول کافی برای اداره کردن نیز از اساس اشتباه است چرا که اداره کردن پول به معنی این است که پولهای جزئی را مانند یک گلوله برفی بزرگ و بزرگتر کنید. دردنیا یک قانون وجود دارد که به این صورت است:

 تا نشان ندهید آنچه را که دارید می توانید حفظ کنید،مورد بیشتری به دست نخواهید آورد.

شما باید روشها و مهارتهای اداره کردن مقدار کمی پول را پیش از اینکه مقدار زیادی پول داشته باشید به دست آورید.به خاطر داشته باشید که ما ساخته روشها هستیم و به همین خاطر،روش اداره کردن پول از مبلغ پول مهمتر است.

روش اداره کردن پول

شما برای اینکه بتوانید دارائی خالص خود را افزایش دهید باید بتوانید چهار جزء دارائی خالص را بهبود ببخشید.یعنی

– باید بتوانید درآمدهای خود را افزایش دهید ،

– باید بتوانید پس اندازهای خود را افزایش دهید ،

– باید بتوانید پولهایتان را به خوبی سرمایه گذاری کنید و

– باید بتوانید سبک  زندگی خود را اصلاح کنید تا بتوانید هزینه های زندگیتان را کاهش دهید.

مثال:

فرض می کنیم شما کارمند یک شرکت هستید و ماهیانه مبلغ ۸۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می کنید افزایش حقوق سالیانه در ابتدای هر سال ابلاغ می شود بنابراین روی افزایش درآمد فعلا نمی توانید حساب کنید. قبل از اینکه بخواهید روش اداره کردن پول را یاد بگیرید احتمالا همه درآمد خود را صرف هزینه ها می کردید. ولی اکنون با روش جدید اداره کردن پول باید  یک قلک یا یک حساب مستقل برای پس اندازهایتان اختصاص دهید . بعد از این در ابتدای ماه یا هر مقطع زمانی که شما حقوقتان را دریافت می کنید و یا درآمد دیگرتان را کسب می کنید حداقل ۱۰ درصد از درآمد تان را به قلک یا حساب پس اندازتان واریز کنید .

یادتان باشد که اولین بخشی که باید پس از دریافت حقوق یا درآمدتان بردارید همین سهم پس اندازتان است. یعنی اینکه قبل از انجام هر هزینه ای ابتدا بایدحداقل ۸۰۰۰۰ تومان معادل ۱۰ درصد کل درآمدتان را به قلک یا حساب پس اندازتان منتقل کنید.پس باید هزینه های زندگی را بر روی ۷۲۰۰۰۰ تومان تنظیم کنید و فرض کنید درآمد شما همین مبلغ است.

باید عادت کنید که بتوانید هر ماه این مبلغ را پس انداز کنید و تحت هیچ شرایطی برای هزینه کردن به سراغ آن نروید. در روش دیگر شما می توانید همین مبلغ را بصورت روزانه در قلکتان واریز کنید تا عادت پس انداز کردن در شما نهادینه شود.

وقتی پول پس اندازتان به مبلغی رسید که بتوانید آن را سرمایه گذاری کنید باید آن پول را تبدیل به یک دارائی کنید. شما در ابتدا می توانید سرمایه گذاری را در بازارهائی که به خوبی می شناسید انجام دهید و بعد نحوه سرمایه گذاری در دیگر بازارهای سرمایه گذاری را یاد بگیرید.

به این ترتیب شما می توانید مقداری از درآمدتان را پس انداز کنید و آن را سرمایه گذاری کنید تا بتوانید آن را توسعه دهید. این عمل باعث ایجاد درآمد غیرفعال برای شما می شود.میلیاردر جوان

درباره ی میلیاردر جوان

همچنین ببینید

فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه می توانیم هوش مالی خود را افزایش دهیم؟ آیا می توانیم ثروتمند شویم؟ چطور درآمدهای خود را افزایش دهیم؟ فرق دارائی و بدهی چیست؟ چگونه تشخیص دهیم پولمان را صرف خرید دارائی می کنیم یا بدهی؟ از فروشگاه میلیاردرها دیدن کنید. رد کردن