مقالات ثروت آفرینی

مقالات هوش مالی

کافه میلیادرها

کافه میلیادرها

مشاوره

مشاوره میلیادر جوان

فروشگاه

فروشگاه

آموزش وردپرس
خانه / اسلایدشو / مسیر ثروتمندشدن(۴۲)- سرمایه گذاری

مسیر ثروتمندشدن(۴۲)- سرمایه گذاری

مسیر ثروتمندی1

مسیر ثروتمندشدن(۴۲)- سرمایه گذاری

درآمدهای غیرفعال

برای ایجاد یا افزایش درآمدهای غیر فعال دو راه وجود دارد . اول اینکه شما  بتوانید از دارائیهای کاغذی خود شامل سهام ، اوراق مشارکت ، صندوقهای سرمایه گذاری و… که قدرت نقد شوندگی نسبتا بالائی دارند درآمد ایجاد کنید و دوم اینکه با ایجاد سیستمهای تجاری و گردش پول ، درامد مستمری برای خود ایجاد کنید . از جمله این درآمدها می تواند اجاره دادن آپارتمان یا مغازه ، گرفتن حق تالیف کتاب ، موسیقی یا نرم افزار ، خرید و اجاره انبار ، راه اندازی یک کسب و کار که بتواند بدون نیاز به حضور شما کار خود را انجام دهد ، درآمدهای بازار یابی شبکه ای و… باشد.

با این روشها و روشهای مشابه اینها ، کسب و کار و سرمایه گذاریهای شما به جای شما برای مردم ارزش می آفرینند . مثلا فعالیتهائی مانند بازاریابی شبکه ای ، به دلیل عدم نیاز به سرمایه اولیه زیاد و درآمدهای غیرفعال و مستمری که ایجاد می کند برای مردم جذابیت دارد. درآمدهای غیرفعال ناشی از این نوع فعالیتها به شما اجازه لذت بردن از زندگی و استفاده همیشگی از درآمدی از نوع دیگر را به شما می دهد.

شما بدون درآمد غیر فعال هرگز نمی توانید ثروتمند و مستقل شوید . ولی ایجاد درآمد غیر فعال به سه دلیل برای مردم مشکل است.

دلیل اول این است که ذهن ما طوری برنامه ریزی شده است که درآمد غیر فعال نداشته باشیم. اکثر مردم ایجاد درآمدهای غیر فعال را یک شغل درست و حسابی برای خودشان و فرزندانشان نمی دانند .آنها تنها کاری را که صبح آغاز و عصر یا غروب پایان یابد کار می دانند.

اگر شما نیاز مالی داشته باشید احتمالا از طرف خانواده و دوستان به شما گفته می شود برو یک کار درست و حسابی در یک شرکت خوب پیدا کن.از دید والدین و خانواده ما کار خوب یک کار کارمندی تمام وقت است که نیاز به هیچ ریسکی ندارد و ماهیانه نیز درآمد مختصری به حساب ما واریز می شود.

دلیل دوم اینکه اغلب مردم  چگونگی ایجاد درآمد غیر فعال را نمی دانند چون در این خصوص در هیچ مقطع تحصیلی به آنها آموزشهای لازم داده نشده است .

ودلیل سوم اینکه اغلب مردم چون راهی برای ایجاد درآمد غیر فعال بلد نیستند توجه زیادی به آن ندارندو تمرکز خود را بر روی شغل و درآمدهای فعال خود می گذارند.

با توجه به مزایا و معایبی که هر کدام از دونوع درآمد فعال و غیرفعال دارند فکر می کنم خود شما متوجه شده اید که بهتر است مسیر فعالیتهای خود را در جهت ایجاد درآمدهای غیر فعال خود تنظیم کنید و به تدریج کار کردن برای پول را به فراموشی بسپارید. ولی قبل از آن لازم است دانشهای لازم و کافی برای ایجاد درآمدهای غیرفعال ایجاد شوند.

بسیاری از مردم جدا از نا آگاهی ، تنبلی و برنامه ریزی اشتباه ذهنی برای تغییر مسیر زندگی مالیشان به ایجاد درآمد غیر فعال از یک مشکل مزمن دیگر یعنی “ترس” هم رنج می برند و به دلیل  وجود ترسهای بسیار ، نمی توا نند مسئولیتهای زندگی خود را به عهده گرفته و با فروش وقت و انرژی خود برای به دست آوردن درآمد فعال ، از ایجاد درآمدهای غیرفعال دست می کشند.

یک تفاوت عمده بین ثروتمندان و فقرا این است که افق دید و اندیشه  ثروتمندان  طولانی مدت است و برعکس فقرا کوتاه مدت می اندیشند.

فقرا زندگی خود را بر اساس لذت ها و خوشحالیهای زود گذر و مقطعی بنا می کنند .جملاتی مانند کی فردا را دیده است؟ از کجا معلوم که فردا زنده باشم؟امروز هم فردای دیروز است.مگر امروز چه اتفاقی افتاده است؟ و جملات و سئوالاتی از این دست ولی ثروتمندان بین لذتها و خوشیهای زود گذر و مقطعی امروز و برنامه ریزیهای مالی زندگیشان با توجه به افق فکریشان  تعادل برقرار می کنند.

در اغلب موارد خریدن کالاهائی بدون توجه به داشتن یا نداشتن نیاز به آن و تنها به دلیل خرسندی آنی ،چیزی جز یک تلاش بی حاصل برای جبران نارضایتی هائی که در زندگی داشته اند نیست . جالب است بدانید ثروتمندان که پول زیادی دارند مقدار کمی از آن را خرج می کنند و فقرا که پول کمی دارند مقدار زیادی خرج می کنند.

ثروتمندان کار می کنند تا بتوانند سرمایه گذاری بیشتری انجام دهند و درآمدهای غیرفعال خود را افزایش دهند در حالیکه فقرا بلند مدت کار می کنند تا در کوتاه مدت بتوانند از زندگی خود لذت ببرند .

ثروتمندان بر روی دارائی سرمایه گذاری می کنند و فقرا پول خود را صرف خرید بدهی می کنند.

یکی از روشهای سرمایه گذاری ثروتمندان ، سرمایه گذاری در مستغلات است چرا که مستغلات معمولا رو به رشد است و در بازه های زمانی ۳تا ۵ ساله معمولا سود خوبی می دهند . بنابراین به شما هم توصیه می کنم به بازار املاک و مستغلات هم به عنوان یک بازار سرمایه گذاری جدی نگاه کنید. من خودم در جوانی توانستم با انجام یک ریسک حساب شده در بازار مسکن ، از لحاظ مالی رشد قابل توجهی داشته باشم و این رشد توانست پایه موفقیتهای بعدی من در زندگی شود.

یک نکته کلیدی دیگر که باید به شما بگویم این است که ثروتمندان به هر تومان به عنوان یک بذر برای سرمایه گذاری نگاه می کنند تا بتوانند به ازاء هر تومان صدتومان برداشت کنند. آنها هر تومان را یکی از سربازان خود در نظر می گیرند که باید هزینه های استقلال مالی آنها را تامین کنند ولی فقرا به  قدرت خرید هر تومان و اینکه با هر تومان درآمد خود چه چیزی می توانند بخرند نگاه می کنند.

تمرین۵۴

با توجه به توانائیها و مهارتهای خود دو یا چند اقدامی که فکر می کنید می تواند برای شما درآمد غیرفعال ایجاد کند را در دفترچه خود بنویسید و برای هر کدام با توجه به شرایط خودتان در مورد مزایا و مشکلات آن در چند خط توضیح دهید.

تمرین ۵۵

از بین کسب و کارها و اقداماتی تمرین قبل یک یا دو اقدام را برای خود انتخاب و به سرعت انجام آن را شروع کنید.بازخورد هر اقدام را در دفترچه ثروتمندی خود بنویسید.

درباره ی میلیاردر جوان

همچنین ببینید

فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه می توانیم هوش مالی خود را افزایش دهیم؟ آیا می توانیم ثروتمند شویم؟ چطور درآمدهای خود را افزایش دهیم؟ فرق دارائی و بدهی چیست؟ چگونه تشخیص دهیم پولمان را صرف خرید دارائی می کنیم یا بدهی؟ از فروشگاه میلیاردرها دیدن کنید. رد کردن