مقالات ثروت آفرینی

مقالات هوش مالی

کافه میلیادرها

کافه میلیادرها

مشاوره

مشاوره میلیادر جوان

فروشگاه

فروشگاه

آموزش وردپرس
خانه / اسلایدشو / مسیر ثروتمند شدن(۴۰)

مسیر ثروتمند شدن(۴۰)

مسیر ثروتمندی1

مسیر ثروتمند شدن(۴۰)

چنانچه بتوانید با مدیریت هزینه های زندگی ، پس اندازتان را افزایش دهید و با این پس اندازها سرمایه گذاری کنید و درآمد غیرفعالتان را افزایش دهید شما می توانید به تدریج هم دارائی خود را توسعه دهید و هم دانش خود در زمینه چگونگی سرمایه گذاری و شناسائی بازارهای جدید را توسعه دهید.

یکی از کلیدهای مهم در اداره کردن پول ، توازن است. توازن به این معنی است که ما برای کلیه نیازهای زندگی خود مانند تفریح ، آموزش ،هزینه های پیش بینی نشده و کمک به دیگران نیز برنامه ریزی متوازن داشته باشیم.

بنابراین در برنامه ریزی مالی خود ، ۱۰ درصد از درآمد فعال را در یک حساب جداگانه برای تفریح کردن کنار بگذارید چون شما نیاز به تجدید انرژی و تفریح دارید. رفتن به رستوران ، استخر، مسافرت و… باید از این حساب برداشت شود. قانون حساب تفریح این است که باید هر ماه خرج شود . سعی کنید آنها را به گونه ای خرج کنید که احساس ثروتمند بودن داشته باشید. این کار باعث قویتر شدن احساس گیرنده بودن شما را هم می کند.

صبر کنید!هنوز تمام نشده است.شما باید ۴ حساب دیگر هم به شرح زیر برای دیگر کارها اختصاص دهید.

۱۰درصد در حساب پس انداز طولانی مدت برای هزینه های پیش بینی نشده

۱۰درصد در حسابی به نام تحصیل و آموزش

۵۰درصد در حسابی به نام ضرورتها

۱۰درصد در حسابی به نام بخشش و کمک

به عبارتی باید بتوان با اداره کردن صحیح پول به ثروت رسید نه اینکه به دنبال رسیدن یک درآمد یا پول هنگفت به داخل زندگی بود. نحوه اداره پول مهمترین اصل در حرکت در مسیر ثروتمند شدن است.

در مثال قسمت قبل شما باید پس از جدا کردن مبلغی که برای پس اندازتان در نظر گرفته اید ، مبلغ ۸۰۰۰۰ تومان برای تفریح،۸۰۰۰۰تومان برای تحصیل و آموزش،۴۸۰۰۰۰ تومان برای هزینه های زندگی و ۸۰۰۰۰ تومان برای بخشش و کمک در نظر بگیرید.پس تقسیم بندی درآمد شما بصورت زیر خواهد بود:

درآمد خالص:۸۰۰۰۰۰ تومان

پس انداز:۸۰۰۰۰ تومان

تفریحات:۸۰۰۰۰ تومان

آموزش:۸۰۰۰۰ تومان

هزینه های زندگی و پرداخت اقساط :۴۸۰۰۰۰تومان

بخشش و کمک:۸۰۰۰۰ تومان

جمع کل:۸۰۰۰۰۰تومان

در بحث مدیریت مالی درآمدها و هزینه ها و تقسیم بندی آن ، اگرما نتوانیم پول را تحت کنترل خود درآوریم ، پول ما را تحت کنترل خود درخواهد آورد. برای کنترل پول ، ما باید بتوانیم آن را اداره کنیم.

تمرین۴۹

دست خود را روی قلبتان بگذارید و بگوئید: من یک اداره کننده ممتاز پول هستم.

تمرین۵۰

یک حساب بانکی استقلال مالی برای پس انداز ۱۰ درصدی از درآمد اختصاص دهید.این پول نباید خرج شود و تنها باید سرمایه گذاری شود و درآمد غیر فعال برای شما ایجاد کند.

تمرین۵۱

یک قلک برای استقلال مالی در خانه قرار دهید و سعی کنید روزانه مبالغ پول خرد یا درشت باشد.این پول روزانه توجه شما را به روی استقلال مالی معطوف می کند

تمرین۵۲

برای هر قسمت از برنامه های گفته شده شامل تفریح، پس انداز طولانی مدت،تحصیل و آموزش،ضروریها و بخشش و کمک یک حساب باز کنید.

تمرین۵۳

هر مقدار پولی که دارید را از همین امروز اداره کنید.حتی اگر فقط ۱۰۰۰ تومان دارید شروع کنید.

میلیاردر جوان

 

لینکهای سایت

بازارارچه: تهیه محصولات سایت

کافه میلیاردرها: تبادل نظر و تجربیات

ثبت نام

عضویت ویژه

 

درباره ی میلیاردر جوان

همچنین ببینید

درس هائی که باید ۲۰ تا ۳۰ سالگی آموخت

درس هائی که باید ۲۰ تا ۳۰ سالگی آموخت اکثر افراد موفق، سن ۲۰ تا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه می توانیم هوش مالی خود را افزایش دهیم؟ آیا می توانیم ثروتمند شویم؟ چطور درآمدهای خود را افزایش دهیم؟ فرق دارائی و بدهی چیست؟ چگونه تشخیص دهیم پولمان را صرف خرید دارائی می کنیم یا بدهی؟ از فروشگاه میلیاردرها دیدن کنید. رد کردن