مقالات ثروت آفرینی

مقالات هوش مالی

کافه میلیادرها

کافه میلیادرها

مشاوره

مشاوره میلیادر جوان

فروشگاه

فروشگاه

آموزش وردپرس
خانه / مقالات / کسب و کار / کارآفرینی / ۱۰ گام برای رشد سریع تجارت در اقتصاد جهانی

۱۰ گام برای رشد سریع تجارت در اقتصاد جهانی

۱۰ گام برای رشد سریع تجارت در اقتصاد جهانی

  در روزگاری که تجارت به یک علم تبدیل شده اگر سازمانی با ابتدایی‌ترین نکات و راه‌های پیشرفت کسب و کار آشنا نباشد، بی‌تردید با شکست روبه‌رو خواهد شد. کارشناسان و متخصصان حوزه تجارت هر روز در حال مطالعه روش‌های جدید برای افزایش میزان درآمد و بهبود وضعیت اقتصادی در سازمان‌ها هستند.

باتوجه به این نکته که هر سازمان از شیوه مدیریتی منحصربه‌فردی استفاده می‌کند، استراتژی پیشرفت و گسترش تجارت نیز در آنها متفاوت است و به راحتی نمی‌توان هر روشی را در سازمان پیاده کرد زیرا هر شرکتی نیاز به زیرساخت‌های فنی و همچنین بسترهای خاص خود دارد. در این میان اما چند راهکار همیشه و در همه سازمان‌ها جوابگوی مدیران خواهد بود و تا حد زیادی می‌تواند باعث پیشرفت آنها شود.

این نکات را برخی از بازرگانان فعال، «رشد سریع سازمان» نام نهاده‌اند و اعتقاد دارند در هر نوع سازمانی با هر شرایط اقتصادی جوابگو خواهد بود. دقت داشته باشید «رشد سریع سازمان» منحصر به سازمان‌های شکست‌خورده یا ضعیف نیست و حتی باارزش‌ترین سازمان‌ها نیز می‌توانند با استفاده از این راهکارها کمی از رقیبان خود پیش افتاده و حتی جلوتر از زمان گام بردارند.

برنامه کاری منطقی تنظیم کنید
در هر کسب و کاری که باشید، برنامه‌ریزی منطقی یک اصل به شمار می‌آید. یک برنامه کاری را زمانی می‌توان درست و ایده‌آل دانست که تمام جنبه‌های روحی و کاری در آن رعایت شده باشد. برای مثال یک برنامه کاری منطقی باید زمان مناسبی را برای نهار و استراحت در نظر بگیرد تا کارمندان به اندازه کافی تجدید قوا کرده و به ادامه فعالیت روزانه خود بپردازند. متخصصان برنامه‌ریزی خردمندانه را یکی از مهم‌ترین وظایف مدیرعامل می‌دانند و معتقدند هیچ‌کس به اندازه مدیریت بر کار نظارت نداشته و توانایی برنامه‌ریزی دقیق را نخواهد داشت. در برنامه کاری غیر از زمان استراحت باید زمان دقیق پایان کارهای واگذار شده و ورود و خروج نیز به طور شفاف توضیح داده شود.

کمی فراتر از کارتان را نگاه کنید
شرایط بی‌ثبات اقتصادی در نقاط مختلف دنیا باعث ایجاد ترس در سازمان‌های مختلف شده، به طوری که حتی شرکت‌های بزرگ نیز درهای تجارت را به روی خود بسته‌اند و دوست ندارند کارشان را بهبود بخشند. در هر سازمانی اگر مدیران کمی جلوتر از کار فعلی را نگاه کنند پیروز بازار خواهند بود. اگر در سال‌های گذشته نگاه‌تان فقط به برخی کارهای ثابت بوده سعی کنید از همین امروز به فعالیت‌های تازه بیندیشید و بخش‌های جدیدی را به کسب‌وکارتان اضافه کنید. اضافه شدن یک کار جدید به سازمان باعث اشتغالزایی و افزایش انگیزه در مدیران برای به ثمر رساندن آن کار خواهد شد. البته به یاد داشته باشید که گسترش بازار همیشه با خطر همراه خواهد بود، بنابراین پیش از هر اقدامی نتایج کار را به طور دقیق بررسی کنید.


به احتمال شکست فکر نکنید

در مبحث قبلی گفتیم گسترش کار با خطرهایی همراه است اما هرگز به شکست فکر نکنید. باید از سایه تردید عبور کنید و به یقین و اعتماد در کار خود برسید. هر قدر میزان ایمان و اعتقاد خود را افزایش دهید، با سرعت بیشتری به اهداف خود دست خواهید یافت. هرچند که باید در این میان تعادلی وجود داشته باشد؛ تعادل بین اعتماد به نفس و محاسبه دقیق خطرهای کار به جهت دستیابی به هدف بالاتر. مدیر موفق، مدیری است که خوب می‌تواند محاسبه کند و میزان خطر در کار را کاهش دهد تا به سود بالاتر برسد.

مشتریان به درد نخور را محو کنید
شاید کمی عجیب باشد که به صراحت بگوییم مشتریان خود را از دست بدهید اما این نکته واقعا تاثیری ویژه در تجارت سازمان شما دارد. برخی مشتریان به سختی پول کالا یا خدماتی که دریافت کرداند را پرداخت می‌کنند یا کندی آنها در انجام روندهای کاری باعث تحمیل هزینه به سازمان می‌شود.  این‌گونه افراد باید در آینده‌ای نزدیک از شرکت شما جدا شوند تا سوددهی به سازمان شما بازگردد. متخصصان معتقدند در برخی مواقع اثرات منفی یک مشتری بدحساب می‌تواند تمام سودهای حاصل از مشتریان خوش‌حساب را از بین ببرد، به همین دلیل هرگز به دلیل از دست دادن مشتری ناراحت نباشید.

حقوق‌ها را سازماندهی کنید
هر سازمانی به منظور پیشرفت نیاز به نیروی کار با انگیزه دارد و برای ایجاد انگیزه در هر یک از کارمندان باید چند نکته اساسی را مد نظر داشت. محیط کاری، مزایای شغلی، امنیت کار و وضعیت حقوق‌ها از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند در انگیزه کارمندان شما تاثیرگذار باشد. برای بهبود وضعیت کاری خود، مدیریت مالی را توجیه کنید تا در هر شرایطی حقوق تمامی کارمندان در یک زمان خاص در حساب‌شان باشد. با این‌کار نیروی انسانی انگیزه بیشتری برای کار پیدا کرده و به دلیل پرداخت نشدن حقوق اعتمادش به سازمان را از دست نمی‌دهد به همین علت در تمامی روزهای ماه با قدرت به وظیفه خود عمل کرده و خود را مسئول پیشرفت سازمان می‌داند.

تغییر در آزمون‌های استخدامی
با کمی مشاوره گرفتن از روانشناسان، سوالات و موضوعات روان‌شناختی را وارد مصاحبه استخدامی کنید. داوطلبان جویای کار با عبور از چند مرحله روانشناسی، غربال شده و تنها افرادی به بدنه اصلی شرکت اضافه می‌شوند که توانایی انجام کار را از نظر روحی و روانی دارند. به طور معمول آزمون‌های روانشناسی می‌توانند افرادی با اعتماد به نفس، صادق و کاری را به سیستم شما اضافهکنند.

عاملان تغییر در تجارت جهانی
تجارت جهانی به سوی آنلاین شدن حرکت می‌کند و این یعنی هر سازمانی که بیشتر با شبکه‌های اجتماعی و اینترنت در ارتباط باشد، سود بیشتری خواهد برد.  این روزها شبکه‌های اجتماعی مختلفی در سطح تلفن همراه یا اینترنت وجود دارد که می‌توانید از آنها برای گسترش کسب‌وکارتان استفاده کنید. کارشناسان تجارت جهانی اعلام کرده‌اند، شرکت‌هایی که از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ فعالیت خود استفاده می‌کنند تا ۵۰درصد بیشتر مستعد رشد هستند و احتمال گسترش فضای تجارت آنها به خارج از مرزها ۲۰درصد بیشتر از دیگر سازمان‌هاست. برای قدرت گرفتن در این زمینه می‌توانید یک یا دو متخصص حوزه رایانه و نرم‌افزار را استخدام کرده و به کمک آنها جای پای خود را در دنیای مجازی محکم کنید.

کنفرانس‌های تجاری
به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار به طور حتم با کنفرانس‌های تجاری آشنا هستید. در این گونه مجالس هر سازمانی از دستاوردهای خود صحبت می‌کند و سعی دارد نکات مثبتی از تجارت خود را به معرض نمایش بگذارد، به همین دلیل حضور در چند کنفرانس بین‌المللی برای هر سازمانی الزامی است. در آخرین روش‌های تجارت بین‌الملل آورده شده گسترش کسب و کار زمانی حاصل خواهد شد که مدیران سازمان در کنفرانس‌های نامربوط با موضوع اصلی و هدف شرکت هم حضور داشته باشند. این محافل به مدیران اجازه می‌دهد ایده‌های جدید را گرفته و با توجه به وضعیت بازار روی آنها کار کنند. تجارت زمانی معنا پیدا می‌کند که شما فراتر از آن چیزی که در حال حاضر هستید فکر کنید.

یادگرفتن، عامل پیشرفت مدیران
برخی از مدیران یادگیری و حضور در کلاس‌های آموزشی را سبب کاهش سطح اجتماعی و دلیل ضعف می‌دانند، در حالی که مدیران نخستین افرادی هستند که باید با نوین‌ترین روش‌های مدیریت و همچنین آخرین اطلاعات در حوزه تجارت آشنا باشند. به عنوان یک مدیر موفق هیچ‌گاه نباید مشارکت در کلاس‌های آموزشی را فراموش کنید زیرا یک جلسه آموزشی می‌تواند باعث به وجود آمدن تحولی در تجارت شما شود و اگر کارمندان آن را زودتر از شما بیاموزند اختلافاتی در سطح اطلاعاتی به وجود آمده و درک متقابل میان مدیران و کارمندان از بین خواهد رفت. اگر ثبت‌نام در کلاس‌های تئوری یا عملی برای شما مقدور نیست سعی کنید از کلاس‌های آموزشی آنلاین یا از سایت‌های معتبر و مجاز برای یادگیری استفاده  کنید.

یار گرمابه و گلستان تجارت
شاید تا چند سال پیش کسی اهمیت واقعی حضور در یک رویداد بین‌المللی را به خوبی درک نکرده بود اما این روزها ارزش حضور در یک نمایشگاه به‌ویژه اگر بین‌المللی و برون‌مرزی باشد، به خوبی نمایان شده است. مدیران ارشد با حضور در رویدادهای خارجی می‌توانند برای کسب وکارشان شریک جدید پیدا کرده و حتی سرمایه‌گذاران خارجی را وارد شرکت خود کنند. سازمان‌های توانمند با حضور در یک رویداد بین‌المللی، مشتریان جدیدی را از کشورهای مختلف دنیا به‌دست می‌آورند و تجارت خود را از داخل مرزها خارج کرده و به کشورهای دیگر می‌رسانند. با این کار سازمان بازاری به وسعت کل دنیا در اختیار خواهد داشت.
www. inc. com

درباره ی miliyarder javan

همچنین ببینید

“راکفلر” ثروتمند ترین فرد تاریخ آمریکا ، چگونه میلیاردر شد؟ + عکس

"راکفلر” ثروتمند ترین فرد تاریخ آمریکا ، چگونه میلیاردر شد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

چگونه می توانیم هوش مالی خود را افزایش دهیم؟ آیا می توانیم ثروتمند شویم؟ چطور درآمدهای خود را افزایش دهیم؟ فرق دارائی و بدهی چیست؟ چگونه تشخیص دهیم پولمان را صرف خرید دارائی می کنیم یا بدهی؟ از فروشگاه میلیاردرها دیدن کنید. رد کردن